piątek, 7 września 2012

MÓJ MAŁY STOS - 4 ciekawe książki

A oto co mam w najbliższych planach do pochłonięcia:1. MISJA SZCZENIAK - Pozdrowienia z Bagdadu - J.Kopelman, M.Roth

 

To poruszająca, oparta na faktach opowieść o losie szczeniaka znalezionego w Faludży przez pełniącego służbę w armii Stanów Zjednoczonych podpułkownika Jay'a Kopelmana. To historia w której mały, bezbronny szczeniak o imieniu Lava, w "najniebezpieczniejszym mieście na Ziemi", udziela żołnierzom lekcji życia, śmierci i prawdziwej przyjaźni.

2. HISTORYK - E.Kostova

 

Kiedy młoda Amerykanka żyjąca w Europie znajduje średniowieczną książkę i plik listów złowrogo zaadresowanych do "Mojego Drogiego i Nieszczęsnego Następcy", jej życie odmienia się na zawsze. Ruszając śladami najsłynniejszego demona w historii - Draculi, odbywa podróż, która doprowadza ją do odkrycia wstrząsającej prawdy o jej ojcu, zaginionej matce i dziadku, przepadłym bez wieści. Tajemnice kryjące się w bibliotekach, archiwach i monasterach, od Stambułu po południe Francji, wiodą ją w sam środek niewyobrażalnego zła ukrytego w czeluściach historii. By je pokonać, całe generacje naukowców traciły reputację, zdrowie psychiczne, a nawet życie... 

3. ŁOWCY GŁÓW - Jo Nesbo


Roger Brown uważa się za najbardziej niedocenianego łowcę głów w Norwegii. Ma zbyt piękną żonę i zbyt drogą willę, dlatego zbyt często musi kraść dzieła sztuki. Kiedy poznaje Clasa Greve’a, szczęśliwego posiadacza bezcennego obrazu Rubensa, niezwłocznie postanawia wykorzystać szansę i zrobić decydujący krok w stronę finansowej niezależności.


4. URODZIŁAM SIĘ DZIEWCZYNKĄ - M.Philips...


Urodziły się dziewczynkami w nieodpowiednich krajach. Tam, gdzie bycie kobietą skazuje na cierpienie, głód, odrzucenie, poniewierkę. Są bite, poniżane, gwałcone i okaleczane. Nie kończą szkół, bo muszą pracować, trafiają do domów publicznych, bo muszą zarobić na utrzymanie rodziny. Siedmiu znanych autorów odwiedziło siedem państw leżących na różnych kontynentach: Togo, Sierra Leone, Ghanę, Brazylię, Kambodżę, Ugandę i Dominikanę. Efektem ich podróży jest poruszająca opowieść o codziennym życiu i dramatycznej sytuacji kobiet i dziewcząt, żyjących w krajach, w których panuje bieda, trwa wojna, a o ludzkim losie decydują uprzedzenia, fanatyzm i źle pojęta tradycja.

15 komentarzy:

 1. Miłego czytania :) Jak dla mnie "Historyk" wygląda fascynująco, będę czekać na recenzję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Historyk stoi u mnie na półce od kilku lat, ale jakoś nie mogę się za niego zabrać. Ponoć dobry, ale dużo opisów i informacji. Miłej lektury! Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Też mnie ta książka bardzo zaciekawiła:) Może pójdzie na pierwszy ogień?

  OdpowiedzUsuń
 4. a mnie ciekawi Urodziłam się dziewczynką :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie będę się zabierał w pierwszej kolejności właśnie za tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy nie słyszałam o żadnej z tych powieści, więc czytać ich nie będę, nie mniej życzę miłej lektury :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zazdroszczę tej o szczeniaczku :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak, ta o szczeniaczki jest naprawdę kusząca...

  OdpowiedzUsuń
 9. A mnie najbardziej ciekawią "Łowcy głów" :D Będę czekać na recenzję. ;)

  Miłego czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja też jestem ciekawa "Łowcy głów". Gdzieś już o tej książce czytałam...

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeszcze nie czytałem Nesbo, więc to mój debiut. Ale słyszałem, że ciekawie pisze.

  OdpowiedzUsuń

Wielkie dzięki za wszystkie komenty :)